"Witamy na naszym portalu poświęconym transportowi i spedycji"

Znajdziesz u nas wiele ciekawostek związanych z wykończeniem z tranzytem przesyłek lądowych i morskich.

Mało kto zastanawia się, jak długą i skomplikowaną drogę mają przesyłki, które nadajemy.

Czekaja je dziesiątki rąk, kilometry drogi i liczne sortownie, nim wreszcie dotrą do czekającego na nie adresata. Nierzadko sprawdza się niestety czarny scenariusz - zawartość paczki dociera na miejsce uszkodzona. Wtedy rozpoczyna się żmudny proces reklamacyjny i poszukiwanie winnych. A zazwyczaj, wystarczy odpowiednie zabezpieczanie przesyłek, by takich sytuacji uniknąć. Paczki nadajemy za pośrednictwem poczty oraz licznych firm kurierskich. 

Wszystkie te organizacje mają za zadanie sprawnie dostarczyć przesyłkę do jej adresata. Wszystkie również zastrzegają sobie, że to po stronie nadawcy jest należyte zabezpieczanie przesyłek. Dopiero wówczas, gdy przesyłka będzie odpowiednio zapakowana, a mimo to ulegnie zniszczeniu, możemy kierować swe roszczenia do przewoźnika. Jak prawidłowo zapakować przesyłkę? Kluczem jest użycie odpowiedniego opakowania do transportu. Najlepiej sprawdza się zwykły karton. Możemy go dowolnie przycinać, dopasowywać do kształtu i rozmiaru przesyłki. Pamiętajmy, by finalnie paczka była, w miarę możliwości foremna - wiele firm kurierskich tego wymaga. Nadanie przesyłki o nietypowym kształcie może nas także więcej kosztować. 

Opakowania do transportu należy także zabezpieczyć przed ewentualną wilgocią. Użyjmy w tym celu folii typu strech - dobra też jest mata bąbelkowa Wnętrze przesyłki zabezpieczamy odpowiednio do jej zawartości. Jeśli wysyłamy np. ubrania, w zupełności wystarczy zabezpieczyć je foliowym opakowaniem. Wszystkie przedmioty, które mogą się stłuc, połamać i zniszczyć należy ochronić folią pęcherzykową, styropianem, lub przy użyciu innych wypełniaczy. Dobrym uzupełnianiem opakowania do transportu będzie oznaczenie je wyrazistym napisem typu "Uwaga szkło". Ten krótki komunikat poinformuje dostawców, że w środku znajdują się delikatne i wartościowe przedmioty.

Okiem reportera

zabezpieczanie

przesyłka

transport

opakowanie